۲۰ خواص زردچوبه برای سلامت و زیبایی

دکتر سلام- زردچوبه ادویه هندی است  بومی جنوب آسیا، در غذاهای هندی برای قرن ها  به عنوان یک داروی گیاهی برای پیشگیری  ازبیماری های مختلف و همچنین در لوازم آرایشی استفاده می شود .زردچوبه  واقعا  ادویه همه کاره است در اینجا بیست  فایده آن را بیان می‌کنیم.

 فایده زردچوبه 

 

۱. استفاده از آن برای درمان چین و چروک

برای ماسک صورت موثر است چون چین و چروک را کاهش می دهد،  زردچوبه، آرد برنج، ماست و آوکادو را ترکیب کرده  سپس به پوست بمالید بعد از مدت ۱۰ دقیقه  با آب گرم  بشویئد  خطوط ریز پوست را کاهش می‌دهد. بنابراین یکی از فواید زردچوبه برای زیبایی صورت است.

 

۲.  درمان محافل تیره زیر چشم

یکی دیگر از مزایای شگفت آور  زردچوبه برای پوست  درمان گودی های سیاه زیر چشم است. مقداری زردچوبه به یک قاشق خامهساده   اضافه کرده این مخلوط را به  زیر چشم به مدت ۱۰ دقیقه  زده گودی های سیاه زیر چشم را از بین می برد.

 

۳. کاهش موهای صورت

همچنین با زردچوبه اسکراب صورت درست کنید. زردچوبه با آرد برنج و آب مخلوط کنید تا خمیر شود سپس به صورت بمالید. پس ازحدود یک ماه  استفاده موهای صورت کاهش خواهد یافت.

 

۴. افزایش سیستم ایمنی بدن

یکی دیگر از فواید زردچوبه است کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن است. زردچوبه حاوی ماده ای به نام لیپوپلی ساکارید، که باعث تحریک سیستم ایمنی بدن میشود. خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی زردچوبه، با عفونتهایی مانند سرفه، سرماخوردگی و آنفولانزا مبارزه میکند.

 

۵. کمک به بهبود زخم

اگر هیچ چیز دیگری در دسترس نداشته باشید، می توانید مقداری زردچوبه در زخم بریزید و خواص ضد عفونی کننده این ادویه زخم را سریعتر بهبود می بخشد.

 

۶. درمان ترک خوردگی

زردچوبه می تواند کمک بزرگی  به پاشنه ترک خورده بکند دو قاشق چای خوری زردچوبه مخلوط با مقداری بادام شیرین و یا روغن کنجدبه ترک پاشنه پا زده و ۱۵ دقیقه بعد بشوئید.

 

۷. درمان شوره سر

استفاده از مخلوطی از زردچوبه و روغن نارگیل به مو و پوست سر گردش خون در پوست سر  را بهبود می بخشد،  با شوره سر مبارزه کرده و موها را  تغذیه میکند بیست دقیقه بعد بشوئید

 

۸. کاهش کلسترول

یکی دیگر از فواید زردچوبه کاهش سطح کلسترول است. تحقیقات نشان داده است که استفاده از زردچوبه در مواد غذایی می تواند به کاهش سطح کلسترول کمک کند.

 

۹.  آرتریت را تسکین می دهد

خواص ضد التهابی قوی زردچوبه برای تسکین علائم آرتریت ایده آل می باشد. مشخص شده است که افرادی که مقدار زیادی از زردچوبه  در رژیم غذایی خود ب استفاده میکنند بهبود قابل توجه در دردمفاصل را تجربه کرده اند.

 

۱۰.  سوختگی را بهبود می دهد

اضافه کردن زردچوبه به  ژل آلوئه ورا سوختگی های جزئی را تسکین میدهد. خواص ضد عفونی کننده  زردچوبه با سوختگی مبارزه میکند اما  باید مطمئن شوید که  به زردچوبه و آلوئه ورا حساسیت ندارید.

 

۱۱. درمان آکنه

یکی دیگر از فواید زردچوبه آن است که به درمان آکنه کمک میکند. برای درمان آکنه،  کمی زردچوبه را با  چوب صندل مخلوط کرده تا خمیر شود سپس به منطقه   آسیب دیده می زنیم. خواص ضد باکتریایی زردچوبه برای مبارزه با باکتری ها است که اغلب علت اصلی آکنه است.

 

۱۲. بهبود قابلیت ارتجاعی پوست

زردچوبه برای پوست های مختلف استفاده می شود و در اینجا در بهبود قابلیت ارتجاعی و  جوانی پوست تاثیر دارد. بعنوان ماسک صورت  برای تحریک رشد سلول های پوست جدید است.

 

۱۳. درمان کشیدگی پوست

مخلوط زردچوبه با مقداری ماست و کمی آب لیمو،  پوست را ماساژ داده کشیدگی پوست را درمان کرده و پوست را روشن می کند.

 

۱۴. کنترل دیابت

زردچوبه در کاهش مقاومت به انسولین و کنترل سطح گلوکز در خون،  می تواند به جلوگیری از بروز دیابت نوع ۲ بسیار خوب باشد. اگر در حال حاضر دارویی برای دیابت مصرف نمی کنید  زرد چوبه برای کاهش قند خوب است.

 

۱۵. کنترل پوست چرب

در اینجا یک دستور عالی برای کنترل پوست چرب است. یک قاشق چای خوری زردچوبه با خمیر چوب صندل و مقداری آب پرتقال تازهمخلوط کنید. مخلوط را به صورت خود  بزنید،  ده دقیقه بعد بشوئید.

 

۱۶. ماسک شبانه زردچوبه برای پوست سالم

بعنوان ماسک شب یک قاشق چای خوری زردچوبه با مقداری ماست ساده  مخلوط بر روی صورت بزنید ۱۰ دقیقه بعد بشوئید. دو بار در هفته این کاررا انجام دهید.

 

۱۷. درمان ریزش مو

یک عنصر فعال در زردچوبه کورکومین است که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. یک قاشق چای خوری زردچوبه و یک قاشق عسل با مقداری ماست ساده مخلوط کرده و پوست سر را ماساژ میدهیم بعد از ۱۵ دقیقه می‌شوئیم.

 

۱۸. کاهش لکه های پوست

یکی دیگر از فواید زردچوبه برای پوست  که اغلب  برای روشن کردن  لکه های سیاه روی پوست است، کمی زردچوبه را با مقداری از شیر یا ماست ساده  ترکیب کرده به پوست بزنید درمان خوبی است.

 

۱۹. استفاده به عنوان اسکراب بدن

با زردچوبه، آرد برنج، شکر و آب  اسکراب درست کرده و در حمام به آرامی پوست را مالش دهید. این اسکراب خانگی سلول های مردهپوست را از بین می برد.

 

۲۰. درمان پوسته شدن لب

مخلوطی از زردچوبه و ماست پوست مرده و خشک شده لب  را از بین می برد وضد عفونی می‌کند.

برای خرید عمده آرد نخودچی ، خرید عمده آرد برنج و خرید عمده ادویه جات با ما تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 09111121461
09101121461
۲-۳۲۳۸۱۱۳۰ (۰۱۱)