آرد ذرت

آرد ذرت

آرد ذرت غالباً تحت الشعاع پسر عموی ریزه خود قرار می گیرد: نشاسته ذرت. احتمالاً آن را در قفسه های فروشگاه های مواد غذایی مشاهده کرده اید ، اما شاید نمی دانید که با آن چه کار کنید. در اینجا هر آنچه را که باید درباره آن بدانید.

از جمله نحوه استفاده از آن و نحوه تشخیص آن از نشاسته ذرت را متوجه خواهید شد. آرد ذرت نوعی آرد است .که از دانه های کامل ذرت خشک شده آسیاب می شود. حاوی پوست ، جوانه و آندوسپرم ذرت است و به عنوان آرد کامل دانه در نظر گرفته می شود.

معمولاً زرد رنگ است. اما بسته به نوع ذرت مورد استفاده. می تواند سفید یا آبی نیز باشد. بافت آن ریز و صاف ، شبیه آرد گندم کامل است

آرد ذرت

تفاوت آرد ذرت با ماسا هارینا

آرد ذرت را با ماسا هارینا ، آرد اصلی پخت و پز مکزیکی ها اشتباه نگیرید. مکزیکی ها از آن برای تهیه تورتیلا ، رام ، و شفیره استفاده می کنند. ماسا هارینا دارای بافتی نرم و لطیف است و از هسته های ذرت ریز آسیاب شده. در آب آهک یا هیدروکسید کلسیم ساخته شده است. تولیدکنندگان محبوب Masa Harina شامل Maseca و Bob’s Red Mill هستند که هر دو از فروشگاه های بزرگ مواد غذایی می باشند.

با آرد ذرت چه چیزی درست کنیم؟

این آرد یک ماده متنوع است که می تواند باعث افزایش بافت و طعم خوشایند در بسیاری از غذاها شود. از این آرد برای ماهی سرخ شده یا بامیه استفاده کنید ، آن را در یک وافل یا خمیر پنکیک برای صبحانه استفاده کنید. یا آن را به صورت نان ، کلوچه یا کیک بپزید. همچنین می توانید آن را با آردهای دیگری مانند آرد همه منظوره و آرد گندم کامل ترکیب کنید.

خرید آرد ذرت

آرد ذرت و کاربردی های فوق العاده آن در خانه و خانه داری

شاید تعجب کنید اگر بدانید که چه استفاده های مفیدی را می توانید از آرد ذرت در منزل داشته باشید. این ماده غذایی علاوه برخاصیت خوراکی بودن در از بین بردن لکه ها و تمیزی شیشه ها و … که در این بخش جالب از نکات خانه داری را خواهیم گفت به شما کمک می کند.

آرد ذرت یکی از کالاهای اساسی است که در پخت و پز بسیار کاربرد دارد. در دنیای آشپزی، آرد به عنوان عامل مورد استفاده در پودینگ ها و دستور العمل ها استفاده می شود. معمولا به عنوان غلیظ کننده در سوپ مورد استفاده قرار می گیرد .

خرید آرد ذرت

کاربردهای جالب آرد ذرت در خانه داری و تمیز کردن لک از سطوح

ساییدگی :

آرد را روی قسمت هایی از بدن که عرق می کند بخصوص در فصل تابستان بریزید. تا شلوار چرمی را به راحتی پا کنید .آرد برای استفاده روی پای کودکان مناسب نیست.

کاهش جیر جیر سطح چوبی :

تنها مقداری از آرد ذرت را روی سطوح چوبی که صدای جیر جیر دارند بریزید. بگذارید وارد ترکها شوند.اینکار باعث کاهش صدای جیر جیر می شود .

تمیز کردن شیشه و پنجره :

برای تمیز کردن پنجره های خود 1/2 فنجان آمونیاک، 1/2 فنجان سرکه سفید و 2 قاشق غذا خوری ذرت به یک سطل آب گرم اضافه کنید . محلول را به پنجره ها بمالید و با یک پارچه تمیز، و یا روزنامه های قدیمی پنجره را پاک کنید.

از بین بردن لکه های خونی :

برای از بین بردن لکه های خون آرد ذرت و آب سرد را ترکیب کنید. آن را روی لکه ها بمالید و اجازه دهید. در برابر خورشید خشک شود. سپس آرد ذرت را بردارید. اگر لکه هنوز وجود داشته باشد، روند را تکرار کنید.

آرد ذرت

پاک کردن چربی از روی فرش :

پاک کردن چربی از فرش ها با پاشیدن آردروی لکه ها و باقی ماندن آن به مدت 20 دقیقه. آرد ذرت چربی را جذب می کند و همزمان فرش را تمیز می کند.